34 medale sokólskich zawodników

W piątek, 15 maja 2015 r. 238 zawodników z 10 klubów z Polski, Łotwy i Białorusi wzięło udział w XII Międzynarodowych Zawodach Pływackich pod Patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory (który był współorganizatorem imprezy). Zawody odbywały się w kategoriach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi, rocznik 2005, 2004 2003-2002.

Pływacy UKS Omega, przygotowani przez trenerów Rafała Firsa i Konrada Stackiewicza, wywalczyli 21 medali: 10 złotych, 8 srebrnych oraz 3 brązowe. Bardzo dobry występ zanotowali również zawodnicy UKS Batory, którzy zdobyli łącznie 13 medali.

W najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2006 i młodsi) świetne występy zanotowały Iga Kuklicz, Oliwia Radel oraz Zosia Sałak. Iga zdobyła 2 srebrne medale na 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Oliwka sięgnęła po brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym zaś Zosia była trzecia na dystansie 50m stylem grzbietowym. Udany występ  w tym roczniku zanotowała sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym / Iga Kuklicz, Oliwia Radel, Bartosz Grzyb, Maja Bakun/ zdobywając srebrny medal.

W kategorii wiekowej rocznik 2005 medale dla Omegi zdobyli: Daniel Mrozowicz, Łopateczka Justyna oraz Oliwia Steć. Daniel, który jest liderem w tym roczniku zdobył złoty krążek na dystansie 50m stylem dowolnym oraz srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym. Justyna była dwukrotnie druga na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym, natomiast Oliwka również sięgnęła po srebro na dystansie 50m stylem klasycznym. W roczniku 2005 sztafeta Omegi w składzie Oliwia Steć, Daniel Mrozowicz, Justyna Łopateczka , Stasiulewicz Paweł zdobyła srebrny medal.

W roczniku 2003-2002 aż trzech zawodników zdobyło po dwa złote medale  potwierdzając swoje doskonałe przygotowanie. Agnieszka Ancypo sięgnęła złote medale na dystansach 200m stylem zmiennym oraz  50m stylem dowolnym, ustanawiając dwa rekordy klubu / na 50 m stylem dowolnym uzyskała 3 czas w Polsce w obecnym sezonie w kategorii wiekowej dziewcząt 12 lat/. Konrad Rećko zdobył złote medale na 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym /ustanowił nowy rekord klubu/. Gabriela Czarnowicz zwyciężyła również na dystansach na 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Wartym odnotowania jest fakt, że Gabrysia oraz Konrad zostali w tym roku powołani do kadry województwa podlaskiego młodzików 13- letnich. Po raz kolejny nie zawiódł Kacper Gudalewski zdobywając złoty medal na dystansie 50mm stylem klasycznym. Również w klasyku bardzo dobry start zaliczyła Gabriela Poczobutt Odlanicka zdobywając brązowy krążek na dystansie 50m. Sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym  w składzie: Agnieszka Ancypo, Kacper Gudalewski, Konrad Rećko oraz Gabriela Czarnowicz nie miała sobie równych zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo dobry start zanotowała Ola Rogowicz, która startując poza konkurencją (rocznik 2000) ustanowiła rekordy życiowe na dystansie 50m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym.

DO POBRANIA: Lista medalistów Zawodnicy UKS Omega maja przy nazwisku symbol klubu 00809, zaś zawodnicy UKS Batory 00509.

UKS Omega

Skip to content