Festiwal Piosenki Rosyjskiej w ZSI

Festiwal Piosenki Rosyjskiej jest cykliczną imprezą organizowaną w Zespole Szkół Integracyjnych przez nauczycieli języka rosyjskiego. Pomysł na imprezę zrodził się sześć lat temu i z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie.

W tegorocznym Festiwalu, który zorganizowano 29 kwietnia, brało udział ponad 50 uczniów z: Zespołu Szkół z Sidry, Zespół Szkół z Nowego Dworu, Zespół Szkół Samorządowych z Dąbrowy Białostockiej, Zespół Szkół z Kuźnicy, Zespół Szkół z Szudziałowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Sokółki, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II z Sokółki, Gimnazjum Integracyjne nr 3 w Sokółce.

Tym, co jednoczy uczestników Festiwalu, jest piosenka rosyjska, w której można wyśpiewać wszystko to, co gra w słowiańskiej duszy – miłość, tęsknotę, gniew, radość…, bo „gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, ludzie źli nie śpiewają…”

Gościem honorowym tegorocznego Festiwalu był Pan Eugeniusz Malinowski – aktor i piosenkarz, urodzony Rosjanin, „który zawsze czuł się Polakiem”, jak sam mówi o sobie. Jest także prezesem zarządu Fundacji na rzecz zbliżenia kultur OPEN ART. Mieliśmy przyjemność wysłuchać półgodzinnego recitalu, w czasie którego Pan Eugeniusz Malinowski wykonał piosenki Wysockiego, Okudżawy i Rozenbauma.

Gośćmi Festiwalu byli także Pan Burmistrz Adam Kowalczuk i Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Pan Zbigniew Dębko, któremu bardzo dziękujemy za pomoc i udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz oddelegowanie do pomocy panów Jarosława Cilulko i Michała Gieniusza, którym również serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu Marcinowi Dylewskiemu za sponsoring oraz panu Mariuszowi Bieniasz. Zapraszamy za rok!

Tekst i zdjęcia: ZSI w Sokółce

Skip to content