Wielkanocny stół w centrum Sokółki

Burmistrz Sokółki, Stowarzyszenie Q Pomocy oraz Sokólski Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców Sokółki na wyjątkowe wydarzenie. Było to Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z Tradycją. Zorganizowano je w niedzielę 12 kwietnia na placu przed kinem „Sokół”.

Pomysłodawcą spotkania było Stowarzyszenie Q Pomocy. – Chcieliśmy, żeby mieszkańcy miasta spotkali się przy wielkanocnym stole, na którym zostaną zgromadzone produkty oferowane przez sponsorów – wyjaśniła Ewelina Bandzińska, Prezes Stowarzyszenia Q Pomocy.

Pomysł zyskał akceptację Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz pracowników Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Wielkanocne spotkanie otworzył występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Publiczność obejrzała też widowisko obrzędowe pt. „Kolędowanie Wielkanocne – Hałokanie” w wykonaniu Teatru Amatorskiego „Coś”, działającego przy Sokólskim Ośrodku Kultury.

Uczestników spotkania powitała Burmistrz Ewa Kulikowska.

– Cieszę się, że jesteśmy wszyscy razem w tym miejscu. Mam nadzieję, że podobne inicjatywy będą organizowane w naszym mieście co roku – powiedziała Pani Burmistrz.

Na wielkanocnym stole nie zabrakło żuru, bigosu, wielkanocnych babek, wędlin i innym smakołyków. Jedzenia wystarczyło dla wszystkich.

Uczestnicy imprezy poznali też zwycięzców konkursu na najsmaczniejszą i najpiękniejszą babkę sokólską (wielkanocną). Wygrał wypiek przygotowany przez Krystynę Giełdę z Sokółki. Drugie miejsce zajęła babka autorstwa Lucyny Murzy, a trzecie – Agnieszki Nowosada z Sokółki. Wyróżnienie trafiło do Anny Zaleskiej z Sokółki.

W trakcie spotkania zorganizowano wielkanocne konkursy dla dzieci. Było polowanie na pisanki, slalom z jajkiem i taczanie jajek.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Wielkanocnego Ekumenicznego Spotkania z Tradycją w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content