Sokólscy pływacy potwierdzili klasę

W dniach 26-27 marca 2015 r. na sokólskim basenie odbyły się na Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. Była to pierwsza w sezonie runda najważniejszych drużynowych zmagań zawodników rocznika 2002 i 2003.

W zawodach wystartowało 111 zawodników, tworzących reprezentacje 7 drużyn pływackich z naszego województwa. Nasze miasto reprezentowało 4 pływaków UKS Batory oraz 10 UKS Omega. Każdy zawodnik miał prawo startu w 4 konkurencjach indywidualnych oraz 2 razy w sztafecie.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa w dwudniowych trudnych zmaganiach zdobyli aż 17 medali potwierdzając swoją wysoką pozycję w regionie.

W roczniku 2003 znakomite starty zaliczył Eryk Michałowski zdobywając 4 medale: dwa złote na dystansach 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem grzbietowym (w obu startach ustanowił rekordy klubu), srebrny na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym. Eryk w klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika (suma punktów FINA z a 4 starty indywidualne) zajął 2 miejsce minimalnie ulegając zwycięzcy. O pechu może powiedzieć  Agnieszka Ancypo,  która z uwagi na chorobę i kontuzję stopy nie mogła wystartować we wszystkich konkurencjach. Chcąc pomóc  drużynie wystartowała dwukrotnie:  zwyciężając na dystansie 100m stylem dowolnym i zajmując 2. pozycję na 100m stylem klasycznym. W roczniku 2003 dzielnie walczyli pozostali zawodnicy Omegi : Szymon Karpowicz był 8. na 100m stylem motylkowym, Julia Sołoniewicz była 6. na 200m stylem zmiennym, Maja Garkowska zajęła 8 pozycję na 200m stylem grzbietowym. Bliska medalu była również sztafeta rocznika 2003 4×50 stylem zmiennym, której do medalu zabrakło 0,7s.

Wielu pozytywnych emocji dostarczyli nam również zawodnicy rocznika 2002. Gabriela Czarnowicz zdobyła 4 medale: 3 złote na dystansach 100m i 200m stylem grzbietowym, 400m stylem dowolnym oraz srebro na 100m stylem dowolnym. W swych startach pobiła przy tym 3 rekordy klubu. Gabrysia  zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika wśród dziewcząt z rocznika 2002.Bardzo dobre zawody zaliczył Konrad Rećko, który we wszystkich swoich startach indywidualnych poprawił rekordy klubu.
Konrad zdobył 2 srebrne medale na dystansach 400m stylem dowolnych oraz 100m stylem grzbietowym, uzyskach też brąz na dystansie 100m stylem motylkowym.
Wielu pozytywnych emocji dostarczyły nam starty Gabrieli Poczobutt Odlanickiej, która zdobyła 2 brązowe medale na dystansach  100m i 200m stylem klasycznym. Z pozostałych zawodników rocznika 2002 Hania Rybińska była 4. na 200m stylem grzbietowym zaś Gabrysia Mozolewska na tym dystansie zajęła 6 pozycję. Znakomicie zaprezentowały się sztafety mieszane rocznika 2002 na dystansach 4x50m stylem dowolnym oraz 4x50m stylem zmiennym. Drużyna Omegi w składzie: Konrad Rećko, Gabriela Czarnowicz, Gabriela Poczobutt Odlanicka, Hania Rybińska zdobyła dwa brązowe medale w tych konkurencjach. W roczniku 2002 medalowe szanse stracił Kacper Gudalewski, który nie wystartował w zawodach z powodu choroby.

Na zakończenie zawodów Konrad Rećko oraz Gabriela Czarnowicz zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami za najlepszych zawodników reprezentujących nasze miasto.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (II runda zawodów odbędzie się w czerwcu br.).

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content