Dodatkowe pieniądze na biblioteki

Sokółka znalazła się wśród dziewięciu samorządów województwa podlaskiego, które przez sześć kolejnych lat – do roku 2020 – będą otrzymywały po 45 tys. złotych wsparcia na rozwój edukacji i czytelnictwa.

Źródło fot. WrotaPodlasia.pl
Źródło fot. WrotaPodlasia.pl

Stosowne porozumienia w tej sprawie zostały podpisane we wtorek 10 marca przez Marszałka Województwa Podlaskiego Mieczysława Baszko, Członka Zarządu Bogdana Dyjuka oraz przedstawicieli samorządów. Sokółkę reprezentowała Burmistrz Ewa Kulikowska.

Podpisane porozumienia to skutek uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego – podjętej jeszcze przez poprzedni Zarząd – o likwidacji dziewięciu filii bibliotek pedagogicznych w: Sokółce, Sejnach, Wysokiem Mazowieckim, Bielsku Podlaskim, Grajewie, Hajnówce, Siemiatyczach, Zambrowie i Augustowie.

– Mam nadzieję, że dzięki temu dofinansowaniu poprawi się oferta bibliotek, a tym samym wzrośnie czytelnictwo – powiedział Marszałek Mieczysław Baszko dla portalu wrotapodlasia.pl.

Na podstawie wspomnianej uchwały, Województwo Podlaskie zobowiązało się m.in. do przekazania księgozbiorów samorządom, a także do zapewniania pomocy finansowej w wysokości po 45 tys. zł samorządom przez najbliższe sześć lat z przeznaczeniem na rozwój edukacji i czytelnictwa.

– Takie dofinansowanie w realny sposób przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa, jak i unowocześnienia naszych bibliotek – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

(UM) na podstawie materiałów zamieszczonych na Wrotach Podlasia

Skip to content