Chór będzie miał urodziny

W poniedziałek 9 marca 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Sokółce zorganizowano spotkanie z udziałem przedstawicieli Chóru Seniorów „Sokólskie Wrzosy”. Za dwa miesiące zespół będzie obchodził 20. urodziny.

chor_sokolskie_wrzosy

Przedstawiciele chóru spotkali się z Zastępcą Burmistrza Sokółki Adamem Kowalczukiem. Rozmawiano o planach związanych z jubileuszową uroczystością „Sokólskich Wrzosów”. Zaplanowano ją na sobotę 23 maja.
Chór „Sokólskie Wrzosy” powstał z inicjatywy Henryka Cudnika. Pierwsza próba odbyła się 8 maja 1995 roku. Wzięły w niej udział 23 osoby. Pierwszy publiczny występ miał miejsce 17 czerwca 1996 roku podczas Dni Sokółki. Chór liczył wówczas 33 członków. Obecnie w chórze śpiewają 24 osoby.

Od dnia powstania chór prowadzi Piotr Czeczot, organista z sokólskiej parafii św. Antoniego Padewskiego. Pan Piotr poświęca wiele trudu i cierpliwości, aby perfekcyjnie przygotować bogaty repertuar chóru. Jego żmudna praca i systematyczna obecność chórzystów na próbach, składają się w efekcie na ogromne sukcesy zespołu.

W ciągu 20 lat istnienia „Sokólskie Wrzosy” występowały publicznie 242 razy w 40 miejscowościach, w tym 10 razy poza granicami kraju. Na swoim koncie zespół ma liczne nagrody i wyróżnienia. W 2002, 2004 i 2008 roku zdobył Grand Prix na Krajowym Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Bydgoszczy.

(UM)

Skip to content