Burmistrz podpisała deklaracje współpracy

„Urząd Miejski w Sokółce, reprezentowany przez Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską, wyraża chęć nawiązania współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku” – czytamy w dokumentach podpisanych w środę 25 lutego na spotkaniu, które odbyło się w Sokółce.

wspolpraca_kultura-007

W sokólskiej Kawiarni „Lira” spotkali się m.in.: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, Dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Karolina Szymańska – Skowronek, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Cezary Jan Mielko, Prezes Stowarzyszenia Bardzo Aktywna Wieś „Barwa” Danuta Bagińska, Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Dębko, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Elżbieta Jakimik z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o możliwości zorganizowania na terenie sokólskiej gminy wspólnych inicjatyw. Niektóre z nich miałyby na celu uatrakcyjnienie tegorocznych Dni Sokółki, zaplanowanych na 13 i 14 czerwca. W planach są m.in. warsztaty taneczne. Uzgodniono również, że w sokólskiej gminie odbędzie się Rajd Rowerowy z udziałem dziennikarzy i pasjonatów aktywnego wypoczynku. Część działań ma zostać sfinansowana ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wyszła z inicjatywą podpisania deklaracji współpracy z WOAK-iem i PROT-em. Pani Burmistrz oraz Dyrektorzy obu placówek złożyli swoje podpisy pod stosownymi dokumentami.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content