Edukacyjny spektakl dla najmłodszych

„Pieski świat” to tytuł spektaklu ekologicznego, w którym 23 lutego 2015 r. uczestniczyli najmłodsi uczniowie z Bogusz, Geniusz, Malawicz Dolnych, Starej Kamionki i Starej Rozedranki oraz starszacy – wychowankowie pięciu sokólskich przedszkoli. Na scenie sokólskiego kina zagrano dwa przedstawienia, które zostały opłacone przez Gminę Sokółka.

pieski_swiat-004

Życie małych piesków – bohaterów opowieści było bardzo ciężkie. Nie miały one swojego ciepłego, przytulnego domu, ani kochających właścicieli. Ich domem było straszne wysypisko śmieci – tak z empatią mówiły dzieci. Jednak w ich życiu pojawił się nowy towarzysz. Mała Malinka, która wprowadziła w ich dotychczasowe istnienie porządek i ład. Bohaterowie wraz z naszymi uczniami dowiedzieli się, iż człowiek produkuje coraz więcej śmieci, które nie mieszczą się już na składowiskach zagrażając środowisku naturalnemu. Jest jedno rozwiązanie – segregacja odpadów.

To właśnie Malinka pokazała swoim towarzyszom (i dzieciom oczywiście), co robić, by śmieci na wysypisku było mniej, jak mądrze segregować odpady i jakie są możliwości ich ponownego wykorzystania. Dzięki tej propozycji ważny temat jak segregacja odpadów, dzikie wysypiska śmieci oraz opieka nad zwierzętami została w łatwy i przyjemny sposób przekazana nawet najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

Spektakl miał charakter interaktywny – młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w rozgrywającej się na scenie historii, zapraszani byli do wspólnych ekologicznych konkursów, gier i zabaw, wspólnie z aktorami Justyną Baran, Januszem Baran i Radosławem Ogrodnikiem śpiewali piosenki.

Anna Żemajduk

Skip to content