Karnawałowy Bal Dobroczynny Fundacji SFL

14 lutego 2015 r. w Sali Bankietowej „Sigma” w Sokółce odbył się coroczny, XVII już Bal Dobroczynny zorganizowany przez Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Sokółki.

bal_2015_sfl-006

Zebrani w Sali Balowej “Sigma” tradycyjnie rozpoczęli zabawę polonezem. Był tort z okazji 15-lecia Fundacji SFL ufundowany przez PSS Jaskółka, były tańce walentynkowe z różami i serduszkami, zabawa fantowa i licytacje ofiarowanych dzieł sztuki oraz wyrobów dzieci i miejscowych artystów oraz wybór Króla i Królowej Balu. Do tańca przygrywał Zespół „Happy Day”, a przed publicznością wystąpiły „Cyganki” w pięknych strojach wraz z Zespołem „Cygańskie Serca” z Igrył.

Bal poświęcony był między innymi promocji województwa podlaskiego. Marszałek Województwa Podlaskiego dofinansował przedsięwzięcie kwotą 8000 złotych. Nieocenioną pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu Balu nieśli stypendyści SFL oraz Pani Agnieszka z SOK. Wyśmienite potrawy zawdzięczamy firmom: Eko-Gril, Eskimos, Marwibog, GS „Samopomoc Chłopska” oraz paniom: Gieni, Wiolecie, Krystynie, Grażynie, Marcie i Żanie.

Dzięki uczestnikom Balu, którzy nie żałowali grosza – dochód z Balu wyniósł 6070 zł. Z tego 3000 zł zostanie przeznaczona na dofinansowanie programu “Działaj Lokalnie”, realizowanego na terenie czterech gmin powiatu sokólskiego: Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Korycin i Szudziałowo. Program „Działaj Lokalnie” jest realizowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność i środków samorządów lokalnych przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację SFL od 11 lat. Kwota 3070 zł zostanie przeznaczone na dofinansowanie programu stypendialnego „PRYMUS”, z którego wypłacane są stypendia dla zdolnych i niezamożnych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Sokółka. Program „PRYMUS” jest wspierany przez Fundację im. St. Batorego i Burmistrza Sokółki.

DO POBRANIA: Pełna treść informacji

Fundacja SFL, fot. T.Otoka


Zobacz również