Spotkanie z sołtysami

sp_z_soltysami

12 stycznia Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Zastępcy Burmistrza Adam Kowalczuk i Antoni Stafanowicz spotkali się z sołtysami.

W trakcie spotkania omówiono sprawy bieżące. Przypomniano również o zbliżających się wyborach sołtysów. Poruszono także temat sokólskiej targowicy. Sołtysi chcieli wiedzieć, czy planowane jest urządzenie nowego targowiska.

– Na ten cel można było uzyskać dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Niestety, nasza gmina nie ubiegała się o te pieniądze. Nadmienię, że dofinansowanie wynosiło do 75 proc. inwestycji. Teraz wejdzie nowy PROW i zamierzam skorzystać z tych środków. Wiem, gdzie można by było urządzić nowy rynek w Sokółce, ale na chwilę obecną szczegółów nie zdradzę – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Następnie władze sokólskiej gminy zaprosiły sołtysów na spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim również: Dziekan Dekanatu Sokólskiego ks. Józef Kuczyński oraz ks. Kanonik Stanisław Gniedziejko, Proboszcz Parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

– Życzę wszystkim Państwu samych pomyślności i radości na każdy dzień nowego roku – powiedziała Burmistrz Ewa Kulikowska.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content