Kręcą filmy i zdobywają nagrody

Uczniowie Zespołu Szkół w Sokółce wystartowali w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Licealiści zdobyli drugą nagrodę. Ich sukces doceniła również Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

nagrody_film-015

We wtorek 13 stycznia czterech uczniów sokólskiego Zespołu Szkół zostało zaproszonych do Urzędu Miejskiego po odbiór nagród rzeczowych ufundowanych przez Burmistrza Sokółki. Byli to: Michał Sujeta, Michał Romaniuk, Paweł Pietrych oraz Paweł Wasilewski. Młodzież przyszła na spotkanie ze swoją nauczycielką – polonistką Jolantą Zielenkiewicz.

– Uczestnicy konkursu zorganizowanego przez MEN mieli za zadanie nakręcić film, który zachęcałby do czytania książek. Film miał trwać nie dłużej jak 120 sekund. Jego nakręcenie zabrało nam cztery godziny. Potem dowiedzieliśmy się, że na konkurs zgłoszono blisko 1000 filmów. Nasz zajął drugie miejsce, co odebraliśmy jako duży sukces – podkreślili uczniowie.

W nagrodę szkoła otrzymała 50 tytułów książkowych – nowości wydawniczych – do biblioteki.

Autorom filmiku pogratulował Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

– Razem z Panią Burmistrz dziękuję Wam za podejmowanie działań, które przyczyniają się do promocji Gminy Sokółka. Jednocześnie gratuluję sukcesu odniesionego w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Życzę dalszego rozwijania życiowych pasji – powiedział Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

Podczas spotkania wręczono również nagrody pieniężne laureatom Konkursu na Świąteczno – Noworoczną Dekorację Posesji, jaki został rozstrzygnięty pod koniec 2014 roku. Pierwsze miejsce zajęła dekoracja przygotowana przez Rościsława Turko z ul. Słonecznej w Sokółce, drugie – Jerzego Łukowskiego z Kraśnian, natomiast trzecie – Antoniego Czaplejewicza z ul. Grodzieńskiej w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content