Najładniejsze dekoracje na Boże Narodzenie

Dziewięć osób zgłosiło swój udział w tegorocznym Konkursie na Świąteczno – Noworoczną Dekorację Posesji. Jego organizatorem byli: Burmistrz Sokółki oraz Sokólski Ośrodek Kultury.

Sześć konkursowych dekoracji znajdowało się na terenie miasta, trzy – na terenie wsi położonych w Gminie Sokółka. Jurorzy obejrzeli poszczególne posesje we wtorek 30 grudnia. Członkowie komisji postanowili, że pierwsza nagroda powędruje do Rościsława Turko z ul. Słonecznej w Sokółce.

– Praktycznie całą część tej dekoracji przywieźliśmy ze Stanów. Kiedy mieszkaliśmy z żoną w Ameryce, zawsze przystrajaliśmy przed Bożym Narodzeniem wynajmowany przez nas dom. Trzeba przyznać, że Amerykanie to prawdziwi mistrzowie w przygotowaniu takich dekoracji – przyznał zwycięzca tegorocznego konkursu.

Drugie miejsce zajął Jerzy Łukowski z Kraśnian. Z kolei trzecia lokata przypadła w udziale Antoniemu Czaplejewiczowi z ul. Grodzieńskiej w Sokółce. Obaj Panowie startowali w poprzednich edycjach konkursu.

Wszystkim laureatom nagrody wręczy Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Uroczystość odbędzie się 13 stycznia (wtorek) o godz. 10 w Urzędzie Miejskim w Sokółce przy Placu Kościuszki 1.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content