Wieczór wigilijny z Sokólskim Funduszem Lokalnym

Wigilia miała szczególny, niepowtarzalny charakter, bo wiązała się z początkiem obchodów 15-lecia Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”, która została powołana przez Radę Miejską w Sokółce w dniu 26 listopada 1999 r.

wigilia_sfl

Prawie w komplecie zjawili się członkowie Rady Fundacji obecnej kadencji z Przewodniczącą Rady Fundacii – Panią Haliną Otoka na czele. Był też Przewodniczący Rady Fundacji z poprzednich kadencji – Pan Mirosław Tałałaj. Ze strony Pani Burmistrz na uroczystość przybyła Pani Joanna Korzeniewska. Miłą niespodzianką była obecność na Wigilii siostry Pani Anny Sokolik – Fundatorki stypendiów „Sokół” – Pani Zofii Gryszkiewicz. Odczytała ona list z życzeniami od Pani Anny dla wszystkich uczestników spotkania, dla stypendystów i pracowników Fundacji SFL.

„Szkoda, że nie mogę być z wami, podzielić się opłatkiem i złożyć osobiście życzenia świąteczne dla was wszystkich i całej publiczności Sokółki, którzy zaakceptowali mnie i włączyli do rodzinnego grona. A więc z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015 życzę Wam wszystkim przyjemnego sezonu świątecznego, przede wszystkim dużo zdrowia, pomyślności w dalszym życiu i spełnienia swoich marzeń. P.S. Zazdroszczę wam tradycyjnych przysmaków wigilijnych. Bon appetit. Anna Sokolik”.

Zebrani gromkimi brawami nagrodzili Panią Annę za jej dobre serce i życzenia.

W Wigilii uczestniczyły też grupy realizujące projekty „Działaj Lokalnie VIII”, dzieci ze świetlic środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka” oraz rodzice dzieci. Z wielkim wzruszeniem obejrzeliśmy występ Kabaretu UTW, przedstawiający legendę o narodzinach „małego Jezuska”. Zachwycili głębią przekazu płynącego ze żłóbka, wspaniałymi strojami i ich grą aktorką. Po seniorach, jasełka przedstawiły dzieci ze świetlic „Koniczynka” i „Stokrotka”: był żłóbek, anieli, pastuszkowie, trzej królowie.

Niemałych wzruszeń dostarczył nam proboszcz ks. Włodzimierz Misiejuk. W swoim wystąpieniu zaapelował, aby nie skupiać się tylko na przyziemnych czynnościach związanych z nadchodzącymi świętami, ale by nie zapominać o miłości, czynić dobro wokół siebie, zauważać tych wszystkich potrzebujących. Pogratulował też Fundacji dobrości i zaangażowania w pomoc ludziom.

Ks. Józef Jaroma przekazał wszystkim obecnym świąteczne życzenia Błogosławieństwa Bożego i pomyślności. Po występach i życzeniach zapanowała prawdziwie rodzinna atmosfera, odmówiono modlitwę Pańską i przekazano sobie pokój. Podzielono się opłatkiem i prosforą, życząc sobie nawzajem, przede wszystkim zdrowia i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy: barszcz czerwony z pierogami, śledzik, ryba w galarecie i niezastąpiona kutia. Dania te przygotowały i podały wolontariuszki Sokólskiego Funduszu Lokalnego, a m.in. Pani Gienia, Pani Wioletta, Pani Ewa, Pani Ewelina oraz Wolontariuszki z ZSR i pracownicy Fundacji SFL.

Na koniec przybył Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Przyłączając się do życzeń przekazanych przez Annę Sokolik – Rada, Zarząd i Pracownicy Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2015 składają, wszystkim sympatykom Fundacji, mieszkańcom Sokółki i okolic, wszystkim nowo wybranym władzom gminy i powiatu najserdeczniejsze życzenia, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy 2015 Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Rada, Zarząd i Pracownicy
Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”

Skip to content