Ślubowanie nowej Burmistrz Sokółki

nowa_burmistrz-006

Obejmując urząd Burmistrza Sokółki, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Sokółka. Tak mi dopomóż Bóg – powiedziała nowa Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Ślubowanie odbyło się we wtorek 9 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej.

– To nie jest święto Ewy Kulikowskiej, ale nas wszystkich. Życzyłabym sobie, abyśmy razem zdołali zrobić to, co do tej pory zrobione nie zostało. Liczę na współpracę z radnymi i na to, że moje wizje będą zbieżne z waszymi. Oczekuję na mądre pomysły ze strony mieszkańców miasta i gminy. Przychodźcie do Urzędu Miejskiego i zadawajcie pytania. Pamiętajcie, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi – podkreśliła Ewa Kulikowska. – Z tego miejsca, w sposób szczególny, chciałabym podziękować dwóm osobom: dla mojego męża Krzysztofa i brata Tomka. Mam nadzieję, że dalej będziecie mnie wspierać. Dziękuję też moim byłym współpracownikom z Urzędu Marszałkowskiego. Żal mi się z wami rozstawać – przyznała nowa Burmistrz Sokółki.

Zaraz po złożeniu ślubowania, Ewa Kulikowska powiedziała również, że przyszła do Sokółki nie dla kolejnych kadencji, ale żeby zrobić coś dobrego dla tego miasta i gminy.

Pani Burmistrz podziękowała ustępującym władzom Sokółki.

– Życzę Pani Burmistrz wielu sukcesów. W Urzędzie Miejskim zastanie Pani pracowników doskonale przygotowanych do pełnienia swoich funkcji. Ze swojej strony, dziękuję również wszystkim mieszkańcom Sokółki za minionych osiem lat, kiedy sprawowałem funkcję Burmistrza – powiedział Stanisław Małachwiej.

Gratulacje dla Ewy Kulikowskiej złożył m.in. nowy Marszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko.

– Bycie gospodarzem gminy to trudne wyzwanie dla każdego. Trzymam za Panią kciuki i życzę samych trafnych decyzji – powiedział Mieczysław Baszko.

Do gratulacji dołączył się również nowy Starosta Sokólski Piotr Rećko, włodarze gmin, sokólscy przedsiębiorcy, radni, dyrektorzy placówek gminnych, a także współpracownicy z Urzędu Marszałkowskiego oraz znajomi i przyjaciele.

Stanisław Małachwiej przekazał Pani Burmistrz symboliczny klucz do Urzędu Miejskiego w Sokółce.

– Wspólnie dokonajmy symbolicznego otwarcia tego urzędu na świat – zaproponowała Ewa Kulikowska, zapraszając do wspólnego zdjęcia Marszałka Kazimierza Baszko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokółce Daniela Supronika.

(UM) Fot.: D. Biziuk

 

Skip to content