Świetny start Omegi w Giżycku

W dniach 8-9 listopada 2014 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w “X Zawodach Pływackich o puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości”.

zaw_plyw_gizycko-007

435 zawodników z 33 Klubów sportowych przystąpiło do rywalizacji, w tym 3 kluby z Litwy, Warszawy, Torunia, Elbląga, Olsztyna, Suwałk, Pisza, Mławy, Wrocławia, Białegostoku i innych miast Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wśród zawodników byli mistrzowie oraz rekordziści Polski w rożnych kategoriach wiekowych.

W tych trudnych i wyczerpujących zmaganiach / każdy zawodnik miał prawo startu w 6 konkurencjach/ pływacy z UKS OMEGA Sokółka pod kierunkiem trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa odnieśli duży  sukces zdobywając aż 19 medali, bijąc przy tym wiele rekordów życiowych oraz rekordów klubu.

W roczniku 2004 i młodsi  świetnie spisała się Zuzanna Rogowicz zdobywając brązowy medal  na dystansie 200m stylem dowolnym/rekord klubu/, była też 4. na 100m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 swoją wysoką pozycję w rywalizacji z zawodnikami z całej Polski potwierdzili Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski.
Agnieszka zdobyła  4 medale: złoty na 50m stylem dowolnym, srebrny na 400m stylem dowolnym /rekord klubu/, 2 brązowe – na 100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym /rekord klubu/. Była też dwukrotnie czwarta na – 100m stylem klasycznym /rekord klubu/ i 200m stylem dowolnym. Eryk Michałowski wywalczył 2 srebrne medale: na 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym /rekord klubu/. Był też dwukrotnie czwarty na – 200m oraz 100m stylem dowolnym. W tym samym roczniku świetnie spisał się również Jan Kułakowski, który był trzeci na 50m stylem klasycznym oraz czwarty na 200m stylem klasycznym /rekord klubu/.
W roczniku 2002 bardzo dobre starty zanotowali Gabriela Czarnowicz i Konrad Rećko.

Gabrysia zdobyła 5 medali i poprawiła przy tym pięć rekordów klubu. Zajęła dwukrotnie drugie miejsca na 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem dowolnym, trzykrotnie była trzecia na dystansach 50m stylem grzbietowym /rekord klubu i województwa/, 800m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym /rekord klubu/, w trakcie tego wyścigu poprawiła również rekord klubu na 50m st. motylkowym. Zanotowała także czwarte miejsce na 100m stylem zmiennym /rekord klubu/.

W roczniku 2002 chłopców była największa rywalizacja. Startowała tam czołówka najlepszych zawodników z Polski. O tak wysokim poziomie świadczy fakt, że Konrad Rećko w każdym z 6 startów ustanowił rekord klubu, a mimo to zdobył tylko dwa brązowe medale na 800m stylem dowolnym oraz 50m stylem dowolnym. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że te sukcesy zrodziły się po pasjonującej walce z najlepszymi zawodnikami w kraju.

W roczniku 2000 Aleksandra Rogowicz zdobyła 2 srebrne  medale na 200m /rekord klubu/ oraz 400m stylem dowolnym/rekord klubu/. Zajęła również dwukrotnie 4 miejsce na dystansach 100m i 50m stylem dowolnym. Ponadto na 100m stylem zmiennym ustanowiła nowy rekord klubu.

W najstarszej kategorii wiekowej wśród chłopców /98 i starsi/ dzielnie walczył Paweł Pietrych zdobywając 2 medale. Paweł zdobył złoto na 50m stylem dowolnym /rekord klubu/  i brąz  na 50m stylem motylkowym /rekord klubu/. Ponadto na 50m stylem grzbietowym i klasycznym oraz 100m stylem zmiennym ustanowił rekordy klubu.

Nie sposób nie pochwalić pozostałych zawodników UKS OMEGA. Maja Garkowska, Julia Sołoniewicz, Daniel Mrozewicz, Gabriela Kuklik, Gabriela Poczobutt Odlanicka, Szymon Karpowicz, Kacper Gudalewski, Kinga Onoszko oraz Magda Pietrych we wszystkich startach poprawili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączali się w rywalizację na zawodach.

Zawodnicy UKS OMEGA Sokółka dostarczyli nam bardzo wielu pozytywnych emocji, wspaniale walcząc z przeciwnikami oraz własnymi słabościami. Wola walki i niesamowity upór w dążeniu do celu owocuje zdobytymi medalami i poprawą rekordów życiowych.