Dzień Białej Laski

28 października w sokólskiej kawiarni „Lira” odbyły się obchody Dnia Białej Laski. Połączono je ze świętowaniem 63. rocznicy powstania Polskiego Związku Niewidomych. Zebranych powitała Barbara Sawicka, Prezes Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce.

biala_laska_2014-008

– Gościmy dzisiaj naszych podopiecznych z całego powiatu sokólskiego. Podobne spotkania organizujemy co najmniej dwa razy w ciągu roku – powiedziała Barbara Sawicka. Pani Prezes podziękowała instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które wspierają działalność Polskiego Związku Niewidomych. W tym gronie znalazł się m.in. Urząd Miejski w Sokółce. – Czujemy się współgospodarzami dzisiejszego spotkania – przyznali Zastępcy Burmistrza Sokółki Krzysztof Szczebiot i Piotr Bujwicki.

Prezes Barbara Sawicka podziękowała też Spółdzielni Mieszkaniowej w Sokółce, która zachęca swoich członków do wpłacania 1 proc. podatku na PZN. Szczególne podziękowania trafiły również do sokólskiej „Jaskółki”. Ta ostatnia przygotowała słodką niespodziankę dla uczestników spotkania – tort z logo PZN.

Obchody Dnia Białej Laski uświetniła Kapela u Mundka. W organizację święta zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Rolniczych.
W całym powiecie sokólskim są 53 osoby z wadą wzroku zrzeszone w PZN.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również