Konkursy na nalewkę i pierogi

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursach kulinarnych, które odbędą się 26 lipca 2014 r. podczas Festynu Regionalnego na placu przed Kinem “Sokół”.

festyn_2014_plakat

Festyn ma na celu wybór i promocję potrawy charakterystycznej dla naszego regionu oraz wylansowanie trunku – nalewki pod nazwą “Duch Puszczy”. W ramach festynu, tradycyjnie już, odbędą się dwa konkursy kulinarne:

Konkurs na pierogi z farszem – w tym roku rozszerzono możliwości i farsz może być nie tylko grzybowy – jak było w latach ubiegłych, ale może być dowolny – z mięsa, warzyw, owoców, nabiału, kasz itp. Przygotowane z kilograma mąki, gotowe do spożycia pierogi, należy dostarczyć na półmisku w dniu festyny do Kina “Sokół” na godz. 15:00. Do udziału zapraszamy chętnych, którzy ukończyli 16 lat.

Konkurs na nalewki pod nazwą “Duch puszczy” – przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Nalewka powinna być przyrządzona wg indywidualnej receptury. Trunek powinien być dostarczony w białej butelce, baz nalepek, o pojemności 0,5 litra na godzinę 15:00, do Kina „Sokół” w Sokółce.

Oceny smakołyków w obu konkursach dokona powołane przez organizatora jury, którego przewodniczącym będzie dr Artur Gaweł- etnograf, dyrektor Muzeum Wsi w Osowiczach. Wygłosi on także gawędę o tradycjach kulinarnych na Podlasiu. W obu konkursach jury przyzna nagrody i ewentualne wyróżnienia. Artystycznie festyn ubarwią występy polskich i białoruskich  zespołów muzycznych. Przez cały dzień nie zabraknie pokazów kulinarnych, atrakcji i zabaw. Serdecznie zapraszamy do udziału. Mamy nadzieję, że jak co roku – chętnych nie zabraknie.
SOK

Zobacz również

Skip to content