Cztery pory roku w fotografii – wystawa w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Sokółce (Osiedle Centrum 21) zaprasza na wystawę fotografii Krzysztofa Frejusa pt. “Cztery pory roku”. Wystawa czynna będzie do końca lipca w godzinach pracy biblioteki.

krzysztof_frejus

Krzysztof Frejus od 10 lat mieszka w Sokółce. Przeprowadził się tu z Warszawy. Zachwyca go życzliwość mieszkających tu ludzi i piękne niepowtarzalne krajobrazy.

Pierwszy aparat fotograficzny dostał na I Komunię Świętą. I już wtedy zapałał miłością do fotografii. Ale fotografował tylko dla siebie. Dopiero po wielu latach odważył się pokazać publicznie swoją twórczość. Było to na Komunii wnuka. Jednym z prezentów jakie mu podarował było zdjęcie wywołane w formacie obrazu. Kiedy zobaczył jak ludzie się zachwycają jego twórczością, ośmielił się i zaczął publicznie pokazywać swoje zdjęcia. Aż do teraz, gdy w Bibliotece Publicznej w Sokółce, został wystawiony wernisaż jego prac. Pan Krzysztof z sentymentem wspomina aparaty na kliszę. Wtedy każde zdjęcie było przemyślane, bo ich ilość była ograniczona przez liczbę klatek na kliszy. A teraz? Robi się zdjęcia póki ma się siłę. A na koniec trzeba wybrać te najlepsze.

(KB)

Skip to content