Zaproszenie do udziału w konkursie filmowym

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie wspólnego filmu: “Nasza Polska Samorządna” na 25-lecie reformy samorządowej w 2015 roku! Każdy może zrealizować wybrany moduł filmu o samorządzie: wczoraj, dziś i jutro. Z tych modułów zbudowany zostanie wspólny film. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: młodzież do 18 roku życia i dorośli.

moja-polska-sam

25 lat wolnej i demokratycznej Polski to doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim o reformie samorządowej, która radykalnie zmieniła ustrój Polski. Wprowadzenie reformy samorządowej wymagało wielkiej rozwagi i odwagi w podejmowaniu pionierskich decyzji, stawiania czoła dotychczasowym elitom władzy, całkowitego przekształcenia wszystkich sfer naszego życia. Poprzez konkurs chcemy ukazać skalę przemian i trud ich wprowadzania! Chcemy odnaleźć pierwszych samorządowców i ludzi, którzy zaangażowali się w budowanie samorządności w całym kraju, w najmniejszych nawet miejscowościach, biorąc w swoje ręce sprawy swojej wspólnoty mieszkańców.

Zapraszamy do poznania szczegółowych informacji o konkursie dostępnych tutaj:
http://millionyou.com/polskasamorzadna

Jako pomoce do zrobienia filmu i zgłębienia tematu początków reformy samorządowej proponujemy obejrzenie zrealizowanego przez Fundację filmu “Zdarzyło się tylko w Polsce” http://www.frdl.org.pl/index.php/galeria/articles/zdarzylo-sie-tylko-w-polsce.html reż. Pawła Kędzierskiego, a opiekunów młodzieży zapraszamy do poznania scenariusza zajęć wokół tego filmu.

Szczególnie zachęcamy do przeprowadzania wywiadów ze “świadkami historii”, czyli pierwszymi samorządowcami. Zebrany materiał przekażemy do Archiwum Przełomu 1989-1991.

Konkurs realizowany jest w ramach jubileuszu 25-lecia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i jest objęty patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – 25 lecie Wolności.
Partnerami FRDL są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Szkoła Wajdy, Fundacja Orange i Fundacja Kino Polska. Konkurs organizuje Millionyou sp. z.o.o.

Skip to content