Wideo spotkanie z Teresą Bancewicz

Źródło: TeresaBancewicz.blogspot.com
Źródło: TeresaBancewicz.blogspot.com

Biblioteka Publiczna w Sokółce po raz kolejny zaprasza na wideo spotkanie z cyklu Spotkania z pasjami. Gościem będzie Teresa Bancewicz – najstarsza autostopowiczka w Polsce. Początek spotkania o godz. 11.00, 26 czerwca (czwartek) 2014 r.

Pani Teresa Bancewicz po 35 latach pracy jako projektantka wnętrz została 55 letnią bezrobotną. Kilka miesięcy później jej mąż również stracił pracę. Wspólnie z mężem zostali zmuszeni do przeprowadzki na wieś. Pani Teresa popadła w depresję. Lekarze doradzali zmienić otoczenie. Ale jak? 300 zł emerytury starczało ledwo na podstawowe potrzeby. W wieku 62 lat postanowiła spełnić swoje marzenie i pojechać autostopem do Skandynawii.

Od czasu swojej pierwszej wyprawy przebyła całą Europę, lwią część Afryki, Bliski Wschód i prawie całą Azję. Spała w jaskiniach Berberów i w namiocie nad brzegiem Nilu. Autostopem dojechała do Japonii. Na Kubę poleciała samolotem, do Azji koleją transsyberyjską.

Najdłuższą podróżą pani Teresy była trzymiesięczna wyprawa do Azji. Do Moskwy dojechała stopem, koleją transsyberyjską do Pekinu. Po Japonii podróżowała z kartką A4, na której było napisane po Japońsku: Ja, polska turystka Teresa Bancewicz, podróżuję autostopem po świecie. Teraz jadę do polskiej ambasady w Tokio.

Serdecznie zapraszamy nie tylko na projekcję, ale również na dyskusję.

(KB)


Zobacz również

Skip to content