UEFA Grassroots – sport dla wszystkich

grassroots-058

Blisko 900 wychowanków sokólskich szkół i przedszkoli uczestniczyło w imprezie UEFA Grassroots, która odbyła się w środę 21 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Sokółka po raz pierwszy jest gospodarzem Majówki Europejskiej Grassroots. Jej termin – co roku inny – jest z góry wyznaczany przez UEFA. W tym roku impreza odbywa się 21 maja. Grassroots to sport dla wszystkich. Dlatego zaprosiliśmy na turnieje piłkarskie osoby „od przedszkola do Opola” – powiedział Paweł Żuk, koordynator imprezy, a zarazem kierownik kina „Sokół” w Sokółce.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

– Gratuluję pomysłodawcom Majówki Europejskiej. Wszystkim uczestnikom dzisiejszych zawodów życzę wielu wrażeń – powiedział Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

– Cieszę się, że tak licznie przybyliście na stadion. Ponieważ niedługo jest Dzień Dziecka, zatem wszystkim najmłodszym mieszkańcom powiatu sokólskiego życzę z tej okazji spełnienia marzeń – podkreślił Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Mieczysław Baszko.

W turniejach piłki nożnej wystartowały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, niepełnosprawni. Rozegrano również turniej pokoleń, a także turniej tenisa ziemnego.

Organizatorzy zadbali o wiele dodatkowych atrakcji. Na stadionie pojawiły się zjeżdżalnie dla dzieci, trampoliny i inne zabawki. Specjalne pokazy sprzętu przygotowały służby mundurowe: strażacy, policjanci i straż graniczna.

Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda, Marszałek Województwa Podlaskiego, Burmistrz Sokółki, PZPN, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Grassroots w Sokółce zorganizowali: Sokólski Ośrodek Kultury, Akademia Sportu FALCON Sokółka. Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miejski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content