Brawa dla Natalii

natalia_kozak

Gimnazjalistka Natalia Kozak z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce wygrała ogólnopolski finał Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj formę”.

Do finału (odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie) przystąpiło 23 uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: części pisemnej trwającej 45 minut i części praktycznej, na którą złożyły się trzy zadania. Do części praktycznej zakwalifikowało się ośmiu uczniów.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące: żywienia zgodnie z zasadą zbilansowanej diety, aktywności fizycznej oraz wiedzy konsumenckiej.

W przerwach potrzebnych na sprawdzenie prac, finaliści obejrzeli film o historii polskiego sportu i igrzyskach olimpijskich. Spotkali się również ze znanymi sportowcami, zobaczyli muzeum sportu. Dodatkową atrakcją był udział w pokazach kulinarnych. Organizatorzy zaprosili też na spotkanie z ludźmi nauki i polityki (naukowcami, posłami wchodzącymi w skład Parlamentarnego Zespołu do Przeciwdziałania Otyłości).

Każdy z laureatów otrzymał nagrody ufundowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Polską Federację Producentów Żywności Związku Pracodawców.

Barbara Grynczel


Zobacz również

Skip to content