Portrety autorstwa Julii Gutowskiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę fotografii pt.: Portret autorstwa Julii Gutowskiej. Wystawa czynna będzie do końca maja, od poniedziałku do soboty, w godzinach pracy, w holu biblioteki, Os. Centrum 21.

Julia Gutowska początkowo chciała zostać fotografem i publikować swoje zdjęcia w gazetach, chociażby modowych, ale odkąd poszła na studia graficzne, sam proces tworzenia gazety i obróbki zdjęcia, nie mówiąc już o filmie cyfrowym i innych technikach druku takich jak linoryt, wydają jej się równie ciekawe. Julia ma dopiero 20 lat i jeszcze dużo czasu na wybranie swojej profesji.

Fotografie powstały w ciągu ostatnich trzech lat. Autorkę fascynuje portret – odbicie duszy w oczach, zamknięte w klatce fotograficznej. Uważa, że kobiety są najwdzięczniejszymi obiektami do fotografowania. Łatwo wydobyć z nich piękno, dlatego wystawa przedstawia cykl zdjęć kobiet. Szukać modelek daleko nie musiała, na zdjęciach możemy podziwiać jej znajome: Justynę, Emilię, Patrycję, Zuzannę, Ewę oraz Aleksandrę i Urszulę.

(KB)

Skip to content