W nowej księgarni

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Sokółce obchody tego święta zbiegły się z oficjalnym otwarciem nowej siedziby księgarni Domu Książki przy ul. 1 Maja.

– Jest to już trzecia lokalizacja naszej firmy w Sokółce. Przypomnę, że pierwsza mieściła się przy ul. Białostockiej. Potem mieliśmy siedzibę w budynku zlokalizowanym w podwórku przy ul. 1 Maja. Teraz księgarnia zaprasza do przestronnego lokalu – również na ul. 1 Maja (przy skrzyżowaniu z ul. Monte Cassino – przyp. red.) – powiedziała Joanna Tuz, dyrektor Domu Książki w Białymstoku.

W otwarciu nowej siedziby uczestniczył Zastępca Burmistrza Sokółki Krzysztof Szczebiot.

– Księgarnia prezentuje się bardzo okazale. Życzę Państwu, żeby w wasze progi zaglądało coraz więcej miłośników dobrych książek – podkreślił Zastępca Burmistrza Sokółki Krzysztof Szczebiot.

Specjalnie na 23 kwietnia Dom Książki przygotował dla swoich klientów rabat na wszystkie pozycje wydawnicze.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto organizowane przez UNESCO od 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Taka data została wybrana jako symboliczna dla światowej literatury. 23 kwietnia w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i peruwiański historyk Inca Garcilaso de la Vega. Datę śmierci autora „Makbeta” podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku. Wystąpił z nim wydawca z Walencji Vicente Clavel Andres. Początkowo planowano związać je z datą 7 października, domniemaną datą urodzin Cervantesa, lecz ze względu na związaną z nią niepewność, ostatecznie ustalono datę na 23 kwietnia.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content