Wiosenne zawody pływackie w Białymstoku

W sobotę 12 kwietnia 294 zawodników z 11 klubów z województwa podlaskiego wzięło udział w I Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Białegostoku. Sokółkę reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

zaw_plywackie_bial_2014

Zawody były rozegrane w 4 kategoriach wiekowych: rocznik 2003 i młodsi, rocznik 2002-2001, rocznik 2000-1999 oraz rocznik 1998 i starsi. Takie rozstawienie wiekowe zawodników sprawiło, że poziom rywalizacji w poszczególnych grupach wiekowych był bardzo wysoki i nawet teoretycznie najlepsi poszczególnych grupach wiekowych mieli trudności z zajmowaniem dobrych miejsc. W tej trudnej rywalizacji zawodnicy UKS Omega odnotowali bardzo dobry występ i zdobyli 11 medali.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski zdobyli po dwa medale: Agnieszka złoty na 100m stylem klasycznym (ustanawiając nowy rekord klubu), oraz srebrny na 100m stylem grzbietowym, Eryk zdobył złoty na 100m stylem dowolnym oraz srebrny na 50m stylem motylkowym. Klasę świetnych żabkarzy z tego samego rocznika potwierdzili Jan Kułakowski oraz Julia Sołoniewicz. Janek zdobył srebro a Julka brąz na 100 m klasykiem. W roczniku 2003 świetnie spisał się Szymon Karpowicz zdobywając brąz na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2002-2001 po ciężkiej walce srebrny medal na 100m stylem motylkowym zdobył Konrad Rećko. Znakomity występ w tym roczniku zanotował Kacper Gudalewski zdobywając dwa brązowe medale na 100m stylem klasycznym (ustanowił rekord klubu) oraz na 100m stylem motylkowym. Nie sposób pominąć startu Gabrieli Czarnowicz, która w bardzo silnie obsadzonych konkurencjach była dwukrotnie czwarta (na 100m stylem grzbietowym oraz na 100m stylem motylkowym).

Wśród najstarszych zawodników z UKS Omega  swoją świetną formę potwierdziła Ola Rogowicz zdobywając srebro ma 100m stylem motylkowym i bijąc przy tym rekord klubu. Bardzo dobre występy, rekordy życiowe ustanowili pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Mateusz Druć, Piotr Druć, Magdalena Pietrych, Zuzanna Rogowicz, Augustyn Jackiewicz, Gabriela Mozolewska, Kinga Onoszko.
W zawodach wzięli udział również zawodnicy UKS Batory Sokółka, którzy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Szczegóły dotyczące imprezy oraz wyniki poszczególnych zawodników dostępne są na stronie www.uksomega.pl

Piotr Rećko

Skip to content