Zaproszenie na spotkanie w bibliotece

to_tylko_slady

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na promocję tomiku poezji Jana Krzysztofa Piaseckiego pt. “To tylko ślady”. Początek spotkania w dniu 2 kwietnia (środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Jan Krzysztof Piasecki urodził się w 1949 roku w Szczecinie. Wydał trzy tomy poezji: ” Z dala od was”  (Stowarzyszenie Ruchu Artystycznego “Świat”, 1989 r.), “Wiersze wybrane” (Księgarnia Akademicka, Kraków, 1998 r. – ta książka zawiera również przekłady wierszy z języka angielskiego) oraz “Niepostrzeżenie się gaśnie” (Księgarnia Akademicka, Kraków, 2006 r.). W 2003 roku opublikował prozę”Pierwsza wiosna i inne opowiadania” (Wydawnictwo Pokolenia, Warszawa). Swoje utwory publikował między innymi w “Twórczości”, “Integracjach”, “Powściągliwości i Pracy”, “Magazynie Literackim”, “Tekstualiach”. Jego wiersze były czytane w Polskim Radio w Programie I i II. Poza literaturą zajmuje się również architekturą ogrodów i fotografowaniem.

Na stronie internetowej www.pierwszawiosenna.pl są zamieszczone wiersze i fragmenty opowiadań autora oraz przedstawione jego książki.

(KB)


Zobacz również

Skip to content