Zostać oficerem, czy inżynierem?

Ufundowana przez Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja statuetka dla autora najbogatszej oferty edukacyjnej pojechała do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Dęblińska placówka znalazła się wśród uczestników Prezentacji Edukacyjno – Doradczych „Uczelnie w Powiecie”, jakie zorganizowano w sokólskim Zespole Szkół w poniedziałek 24 lutego.

uczelnie_w_powiecie

Były to już 12 tego typu prezentacje. Na liście ich organizatorów znaleźli się: Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy „Polska – Wschód”, Redakcja „Wieści Podlaskich”, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach, Wysokiem Mazowieckiem. Patronat nad „Uczelniami w Powiecie” objęli: Burmistrz Sokółki, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz oraz Wysokiego Mazowieckiego.

– W tym roku rozpoczęliśmy prezentacje od Sokółki. Później jedziemy do Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Wysokiego Mazowieckiego i Siemiatycz – wyliczył Wiesław Sokołowski, wydawca „Wieści Podlaskich”.

W Sokółce swoją ofertę edukacyjną przedstawiło siedem uczelni. Oprócz Dęblina były to: Politechnika Białostocka, Niepubliczna Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a także Uniwersytet w Białymstoku.

Statuetka za najciekawsze stoisko trafiła do Politechniki Białostockiej. To wyróżnienie wręczył Starosta Sokólski Franciszek Budrowski.

(UM)

Skip to content