Dobry początek sezonu

Konrad Piekarski na podium Grand Prix Polski w 10 bil

konrad_piekarski_3_miejsce

W dniach 24-26 stycznia Kielce gościły uczestników pierwszego w sezonie turnieju z cyklu Grand Prix Polski w bilardzie.  Na starcie stanęło 118 bilardzistów ze Słowacji, Czech, Włoch i Polski w tym cała krajowa czołówka. W turnieju zagrali również zaliczani do najlepszych zawodnicy „LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka”.

Start na pewno należy zaliczyć do udanych. Sokólską drużynę reprezentowali Konrad Piekarski, bracia Marek i Piotr Kudlik, Jacek Jarno oraz Łukasz Przybysz. W składzie zabrakło Krystiana Piekarskiego będącego w trakcie sesji egzaminacyjnej na Białostockiej Politechnice.

Bardzo dobrze na otwarcie sezonu zaprezentował się Konrad Piekarski zajmując 3 miejsce. Aby osiągnąć ten wynik Konrad  musiał zwyciężyć w 9 kolejnych pojedynkach, w tym z aktualnym Mistrzem Europy – Mateuszem Śniegockim z Konsalnetu Warszawa oraz ze zwycięzcą krajowego rankingu 2013 – Mariuszem Skonecznym z drużyny Dachy Lipiński Tomaszów Maz.  Konrad dopiero w półfinale uznał wyższość doświadczonego Piotra Ostrowskiego z Dachy Lipiński Tomaszów Maz. Zwycięzcą turnieju został Mieszko Fortuński  – ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław. Bracia Kudlikowie zajęli miejsce 9, Jacek Jarno został sklasyfikowany na pozycji 33 a na dalszej pozycji swój debiut w Grand Prix Polski zakończył Łukasz Przybysz.

Mistrzostwa Kielc w 10-bil oficjalnie rozpoczęły sezon sportowy 2014 i walkę o główną nagrodę za Ranking Polski. Czy ponownie będzie to samochód, jeszcze nie wiadomo. Organizator tę tajemnicę postanowił odkryć na  kolejnych zawodach Grand Prix Polski, które w dniach 23-23 lutego rozegrane zostaną w Tarnowie.

Na zdjęciu:
Dekoracja medalistów Grand Prix (od lewej): Marcin Krzemiński – dyrektor Światowej Federacji Bilardowej, Piotr  Ostrowski – “Dachy Lipiński” Tomaszów Maz. – II miejsce, Mieszko Fortuński “ERG Bieruń Folie Bandaclub” Wrocław – II miejsce, Konrad Piekarski “LP Metal-Fach Pool Bilard” Sokółka oraz Radosław Babica “Nosan Galeria Echo” Kielce – obaj III miejsce.