Remont kina potrwa dłużej

Nie w grudniu 2013, ale w styczniu 2014 roku zakończą się prace modernizacyjne w sokólskim kinie „Sokół”. Wartość inwestycji wynosi 4 mln 600 tys. 372 zł, z czego 62,44 proc. to dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

– Podczas realizacji zadania stwierdzono, że należy wykonać prace, jakich nie dało się przewidzieć na etapie postępowania przetargowego. Stąd opóźnienie w terminie zakończenia inwestycji – poinformował Grzegorz Kucharewicz, specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Do końca listopada br. wykonano prawie 40 proc. prac zaplanowanych w związku z remontem kina „Sokół”.

Modernizacja pochodzącego z końca lat 60. XX wieku budynku sokólskiego kina, trwa od 2010 roku. Wówczas wykonano elewację frontową obiektu. Później wymieniono schody i dach. W 2013 roku ekipa remontowa wkroczyła do środka kina. W ramach trwającej właśnie inwestycji przewidziano: generalny remont wnętrza budynku, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę instalacji, zagospodarowanie terenu wokół kina. Wykonawca prac jest firma ASKO S.A. z Białegostoku.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content