Zaproszenie na promocję tomiku poezji

z_wroblewska_zapach_czasu

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na promocję tomiku poezji Zofii Wróblewskiej pt. „Zapach czasu”. Spotkanie, które poprowadzi Leonarda Szubzda odbędzie się 13 listopada (środa) o godz.12.00 w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21. Wiersze zaprezentuje autorka i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Zofia Wróblewska (1973 r.) – poetka, miłośniczka przyrody, właścicielka starych drzew rosnących wokół domu na kolonii Knyszewicze, zmiennych cumulusów na prywatnym niebie, wytrwałych orkiestr ptasich, koncertujących tylko dla Niej, wiernych psów i kotów o niepospolitych, wdzięcznych imionach. Wielbicielka muzyki, dobrej literatury, filmu, sportu i życia – we wszystkich jego przejawach.

Wierszami z drugiego zbiorku autorka zaprasza czytelnika do rozmowy, do zamyśleń nad życiem i jego złożonością. Chociaż mówi i sobie “ot, taka dziewczyna z innej epoki / odległej jak najodleglejsza galaktyka” odnajdujemy w Jej Wierszach siebie, wspólnotę naszego czasu i losu…

Debiutowała w roku 2001 w „ Przeglądzie Augustowskim”. W roku 2009 zwyciężyła w konkursie na limeryk Sokółki. W roku 2010 ukazał się tomik Jej wierszy zatytułowany „Ocalić dzień”. Ponadto wiersze poetki zamieszczane były w EPEI wydawanej przez Książnice Podlską, w kwartalniku Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku – „Najprościej”, a także w antologiach: „Sokólskie serdeczne przestrzenie” Sokółka 2008, „Wy jesteście świadkami tego” Białystok 2010, „Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i modlitwach” Białystok 2011, „Powołany Augustów – Rajgród 2012, „Czego żąda pan od ciebie” Białystok 2013 .

KB

Skip to content