Sokólskie rondo ma imię „Solidarności”

r_solidarnosci-024

Uroczystości związane z oficjalnym oddaniem do użytku ulic wyremontowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 – 2015 oraz nadanie dla ronda im. „Solidarności” odbyły się we czwartek 17 października w Sokółce.

Uczestnicy uroczystości spotkali się przy rondzie na zbiegu ul. Kolejowej i Wyszyńskiego. Głos zabrał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

– Zawsze przy okazji oddania do użytku nowej inwestycji cieszymy się, że zrobiliśmy coś dla dobra naszego miasta i gminy – podkreślił Burmistrz Stanisław Małachwiej. 

Zadanie zostało wykonane w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dostępności komunikacyjnej na terenie  miasta Sokółka poprzez przebudowę ulicy Kolejowej i remont ulic Warszawskiej i 1 Maja o dł. 1705 mb”. Inwestycję współfinansowano z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 – 2015 – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Ogólna wartość zadania wyniosła 2 mln 447 tys. 797 zł, z czego dotacja to 1 mln 221 tys. 626 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu sokólskiej gminy. Wykonawca inwestycji była firma STRABAG.

Gratuluję Panu Burmistrzowi Sokółki pozyskiwania środków z zewnątrz oraz zakończenia tego zadania inwestycyjnego. Gratuluję też nadania nazwy „Solidarności” dla waszego ronda – podsumował Poseł Dariusz Piontkowski.

Doprowadzenia inwestycji do końca pogratulował również Wicemarszałek Mieczysław Baszko.

Nowe ulice wyświęcili duchowni katoliccy, prawosławni oraz imam.

Kolejnym punktem programu było spryskanie ronda i przylegającego do niego ulic z armatki wozu strażackiego. Wóz przyjechał z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starej Kamionki. Na dach samochodu strażackiego wszedł Burmistrz Stanisław Małachwiej. To właśnie on dokonał symbolicznego spryskania wodą nowej inwestycji drogowej. Za krótkie wcielenie się w rolę strażaka, Burmistrz Sokółki otrzymał gromkie brawa.

Na zakończenie uroczystości strażacy w asyście gospodarza miasta oraz duchownych przejechali wozem po wyznaczonym odcinku nowej drogi i zrosili ją wodą ze spryskiwaczy.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content