Zapraszamy na koncerty Kantaty „Przemienienia”

koncert_te_plakat

Archidiecezja Białostocka wraz z parafią św. Antoniego Padewskiego w Sokółce zwróciła się do młodego polskiego kompozytora i dyrygenta Jakuba Milewskiego z prośba o stworzenie pierwszego w historii artystycznego dzieła na temat znanego już na całym świecie Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Tak powstała Kantata „Przemienienia”.

Prapremiera dzieła odbędzie się w piątek 18 października o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej. Z kolei termin premiery sokólskiej to niedziela 20 października, godz. 18 – kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Kantata zostanie zaprezentowana w drugą rocznicę wydarzenia eucharystycznego, jakie miało miejsce w sokólskiej świątyni.

W gronie sponsorów koncertu jest Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

„Przemienienia” to wyjątkowy koncert, którego jednym z atutów jest fakt, że muzykę młodego kompozytora napisano do tekstów wybitnego poety i reżysera Jerzego Binkowskiego. Kantata nie jest zwykłą historią Cudu, lecz piękną opowieścią o człowieku w różnych etapach jego życia, począwszy od narodzenia przez najróżniejsze smutne i radosne chwile. W kompozycji usłyszymy symfoniczny skład orkiestry wzbogacony o chór, a także wybitnych solistów i narratora, który będzie wprowadzał słuchaczy w poszczególne części „Przemienienia”.

(UM)


Zobacz również

Skip to content