Narodowe Fredry czytanie

fredro-011

W sobotnie popołudnie 7 września w Bibliotece Publicznej w Sokółce spotkali się miłośnicy twórczości Aleksandra Fredry, aby wspólnie czytać jego utwory. W ten sposób Sokółka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej z inicjatywy Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Rok temu spotkaliśmy się podczas Narodowego czytania, by wspólnie przypomnieć sobie piękne strofy Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”. Akcja ta cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. W całym kraju przyłączyło się do niej wiele miast, miasteczek i małych miejscowości. Czytano w bibliotekach, na miejskich placach, rynkach, w domach pomocy społecznej. Kontynuując Narodowe Czytanie, w tym roku – 7 września – chciałbym zaprosić wszystkich Państwa do lektury dzieł Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie 220 lat. Znakomity obserwator, niezrównany mistrz ciętej riposty, stworzył szereg postaci oraz sytuacji, z których od dziesięcioleci uczymy się Polski i Polaków” – napisał Prezydent Bronisław Komorowski.

Narodowe Czytanie w Sokółce zorganizowała Biblioteka Publiczna. Własną interpretację utworów Aleksandra Fredry zaprezentowali m.in. Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej, Dyrektor OSiR Mirosław Bielawski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Lucyna Szebiotko, nauczyciele, bibliotekarze, dziennikarze, dzieci i młodzież.

– Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Sokółka jest jednym z 500 miast, gdzie zorganizowano Narodowe Czytanie – powiedziała Lucyna Szebiotko.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content