Załóż osobisty profil w ZIP

Zachęcamy Państwa do założenia osobistego profilu w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta NFZ. Mieszkańcy Sokółki będą mieli taką możliwość w dniach 20-23 sierpnia 2013 r. Uwaga! konieczne będzie okazanie dowodu osobistego.

zip_nfz

Gdzie będzie można założyć profil w ZIP?
20-21 sierpnia 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sokółce, ul. Marsz.  J. Piłsudskiego 8,
22 sierpnia 2013 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sokółce, Pl. Kościuszki 1,
23 sierpnia 2013 r. w siedzibie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce, ul. Gen. W. Sikorskiego 40.

Co to jest ZIP?
Zintegrowany Informator Pacjenta to działający od początku lipca system internetowy, w którym zarejestrowani użytkownicy znajdą dane o swoim leczeniu w ramach NFZ i jego finansowaniu od 2008 r.

Pacjent korzystający z ZIP dowie się:

  • czy jest ubezpieczony (czy system eWUŚ potwierdza prawo do świadczeń),
  • gdzie się leczył i ile zapłacił za to NFZ od 2008 r.,
  • gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile NFZ dopłacił do leku,
  • gdzie złożył deklarację do lekarza POZ,
  • kiedy otrzymał refundowane przedmioty ortopedyczne,
  • gdzie się leczyć bezpłatnie (lokalizacja i godziny pracy poradni).

Jak uzyskać dostęp do ZIP?
Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, w tym z informacji na temat historii leczenia, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Aby ułatwić osobom pracującym dostęp do systemu, NFZ organizuje stanowiska mobilne, które odwiedzą duże zakłady pracy oraz urzędy administracji samorządowej w województwie. Pracownik Funduszu w ciągu 2-3 minut przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i wręczy kopertę z unikalnymi danymi niezbędnymi do logowania w systemie.

Czy ZIP jest bezpieczny?
Tak. Informacje udostępniane w Informatorze podlegają szczególnej ochronie. Dlatego po login i hasło trzeba zgłosić się osobiście. System opiera się na bezpiecznych połączeniach internetowych, wymaga też każdorazowo hasła dostępu. Konto jest więc chronione podobnie jak bankowe konta internetowe. Ważne! Nigdy nie udostępniaj swoich danych służących do logowania w ZIP!

Serdecznie zachęcamy również do odwiedzenia serwisu zip.nfz.gov.pl


Zobacz również

Skip to content