Trio Steczkowskich wystąpi w Sokółce

W weekend, 29 i 30 czerwca 2013 r., na dwóch koncertach w Sokółce, wystąpi Trio Steczkowskich.

Pierwszy z koncertów odbędzie się w sobotę o godz. 14 w sokólskim kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Trio Steczkowskich – Agata, Marcin i Paweł – wystąpi w pełnym urzekającego piękna muzycznym projekcie, które skłania do refleksji, a przede wszystkim zapada w pamięci na lata. Warto zasłuchać się w muzyce tej niezwykłej Rodziny, której rytm życia wyznacza jakże barwny świat dźwięków. Muzykom towarzyszyć będą: Krzysztof Mika – perkusista zespołu oraz gościnnie – Ewa i Zbigniew Dębkowie.

W niedzielę o godz. 14.30, podczas sokólskiego festynu nad zalewem ph. „Wielkie Grillowanie z Kurczakiem Najlepszym Smakiem”, Bracia Steczkowscy zaprezentują się w projekcie Teuta. Ich działalność jest odpowiedzią na opinie malkontentów, iż muzyka ludowa nie znajduje współcześnie zrozumienia. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, oryginalne teksty i melodie starych pieśni dziadowskich oraz obrzędowych, nabierają całkowicie nowego brzmienia. W utworach Teuty usłyszeć można zarówno lirę korbową, jak i syntezatory analogowe. To niespotykane wcześniej połączenie muzyki ludowej z nowoczesnymi brzmieniami zaciera ostatnie granice między tymi pozornie odmiennymi rodzajami, wydobywając z nich to, co jest najważniejsze – emocje.

Rodzeństwo Steczkowskich, od najmłodszych lat zanurzane w świecie dźwięków przez rodziców, Danutę i Stanisława, stworzyło swój własny sposób porozumiewania się z publicznością. Muzyka jest dla nich uniwersalnym językiem dusz, pozwalającym na wzajemne zrozumienie, niezależnie od pochodzenia, wykształcenia czy statusu społecznego. Teraz, dzięki długoletniemu doświadczeniu, wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz niebywałym umiejętnościom scenicznej współpracy, tworzą mieszankę wybuchową, która gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Na oba koncerty zaprasza Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej oraz współorganizator i sponsor występów Steczkowskich w Sokółce – znana lokalnej społeczności rodzina Kundziczów. Helena i Edmund od wielu lat muzykują na podlaskich ziemiach – chętnie angażują się w artystyczne projekty, tworzą własne kompozycje i kultywują muzyczne tradycje ludowe Podlasia. 29 czerwca 2013 r. małżeństwo obchodzi swoje Złote Gody. Efektem wieloletniej przyjaźni obu rodzin, jest gościnny i pierwszy w Sokółce występ, znanego w całej Polsce, muzykującego rodzeństwa Steczkowskich.

Agata Steczkowska – śpiew, instrumenty klawiszowe; Paweł Steczkowski – śpiew, gitara basowa, lira korbowa; Marcin Steczkowski – śpiew, saksofony, sopiłka, oktawówka, EWI, instrumenty elektroniczne, Krzysztof Mika – instrumenty perkusyjne.

Partnerem koncertu są: Fundacja Agaty Steczkowskiej 9 Fenomenów, Steczkowscy, serwis turystyczny gdziebylec.pl, ZiqZaq Kreacje Sp. z o.o.

steczkowscy_logowki

fot. Michał Kępiński

Skip to content