Zaproszenie na Zeloną Galę

Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie

Jaką wybrać kosiarkę, czy prasę? Na jaką zgrabiarkę i owijarkę się zdecydować? Na te i wiele innych pytań związanych z technologią zbioru zielonek uzyskasz odpowiedź 25 i 26 maja w Szepietowie podczas Zielonej Gali.

zielona_gala_2013

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie po raz ósmy organizuje Zieloną Galę. Do Szepietowa przyjadą liderzy rynku sektora maszyn i urządzeń zielonkawych, uprawowych. Rolnicy będą mieli okazję dokonać pełnego przeglądu maszyn do zbioru zielonek, zapoznają się z technologią zbioru, kosztami eksploatacji i wydajnością maszyn. Natomiast praktyczny pokaz będzie szansą na porównanie maszyn podczas pracy.

Na polach o powierzchni 8 ha zaprezentuje się prawie dwieście maszyn do zbioru zielonek. Kolejno wjadą: kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, przyczepy zbierające i samozaładowcze, owijarki, ładowacze oraz przycinaki do bel. W sumie na pola wjedzie ok. 80 zestawów maszyn: ciągnik+maszyna. Nowością pokazów będzie demonstracja bezpiecznej obsługi prasy zwijającej, przeprowadzona przez Oddział Regionalny KRUS w Białymstoku.

Uzupełnieniem Zielonej Gali będą wykłady na temat użytków zielonych. Można będzie się dowiedzieć co zrobić, aby przedłużyć ich żywotność, a także jaki wpływ na jakość produktów mlecznych ma prawidłowo sporządzona pasza z zielonek.

Targi to również okazja do skorzystać z fachowego doradztwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto na targach prezentowane będą poletka doświadczalne PODR w Szepietowie.

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego to wydarzenie towarzyszące Zielonej Gali. Kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. Pod patronatem Podlaskiej Okręgowej Izby Architektów odbędzie się konferencja na temat budownictwa energooszczędnego na obszarach wiejskich. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z korzyściami płynącymi z zastosowania systemów energooszczędnych i wymogami niezbędnymi przy ich instalacji. Natomiast wystawcy z systemami odnawialnych źródeł energii udzielą szczegółowych informacji na temat istniejących rozwiązań i kosztów inwestycji.

DO POBRANIA:  Program

Marlena Zaremba

Skip to content