Przedszkolaków podróż do Holandii

15 maja 2013 r. dzieciaki z Przedszkola Nr 1 w Sokółce wybrały się w podróż do Holandii w ramach realizacji programu „Jestem Europejczykiem”.

p1_holandia

Po przedszkolaki i ich rodziców, którzy uczestniczyli w zajęciach, przyleciały dwa samoloty.Po wylądowaniu w stolicy Holandii – Amsterdamie, dzieci utrwaliły wcześniej poznane wiadomości odnośnie symboli tego kraju, jego tradycji i zwyczajów. Dzieci oczami wyobraźni zwiedzały Holandię rowerem – ulubionym pojazdem mieszkańców tego kraju. W wyimaginowanej podróży bardzo pomogła dekoracja sali – panie zadbały o to aby stworzyć realistyczny holenderski krajobraz. Przedszkolaki i ich rodzice mieli okazję brać udział w kilku konkurencjach jak np.: wyścigi na hulajnogach, chodzenie w chodakach, dmuchanie wiatraczków czy odgadywanie, która z holenderskich krówek zniknęła z pastwiska.

Tego dnia pokaz swoich umiejętności dały też dzieci z kółka teatralnego i tanecznego. Na zakończenie tej dalekiej podróży wszyscy uczestnicy zabawy mogli skosztować serowych koreczków i pysznej czekolady – bo przecież z tych wyrobów słynie odwiedzany przez nas kraj.

Zbliża się czas letnich wyjazdów, z tej okazji życzymy wszystkim przedszkolakom ekscytujących wakacyjnych podróży.

Grono Pedagogiczne z Przedszkola Nr 1

Skip to content