Wiosenne pływanie na wysokim poziomie

W dniach 13-14 kwietnia 2013 r. zawodnicy Klubu UKS OMEGA Sokółka wraz z 32 ekipami pływackimi z Rosji, Ukrainy, Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy, Białegostoku, Olsztyna, Suwałk, Elbląga i wielu innych miast, wzięli udział w świetnie zorganizowanych i stojących na bardzo wysokim poziomie X Wiosennych Otwartych Zawodach Pływackich o puchar Burmistrza Miasta Giżycka. W imprezie wzięło udział około 400 zawodników.

Trener i zawodnicy UKS Omega
Trener i zawodnicy UKS Omega

Sokólscy pływacy byli fantastycznie przygotowani do rywalizacji. Anita Hajduk (rocznik 2000) potwierdziła swoją pozycję jednej z najlepszych zawodniczek pływających stylem klasycznym w swojej kategorii wiekowej, zdobyła aż 3 złote medale. W trakcie zawodów ujawnił się w pełni talent pływacki 10-letniej Agnieszki Ancypo (rocznik 2003). Po zaledwie półrocznym intensywnym treningu zdobyła aż 4 medale : 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

W roczniku 2002 była najsilniejsza rywalizacja. Charakter i walkę do końca pokazali trzej zawodnicy z tego rocznika : Gabrysia Czarnowicz, Konrad Rećko oraz Kacper Gudalewski. Gabrysia zdobyła 2 brązowe medale, Konrad 1 srebrny oraz 1 brązowy.

Na dużej imprezie zadebiutowali trzej zawodnicy przygotowywani przez trenera Rafała Firsa Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz, Eryk Michałowski. Zdecydowanie poprawili życiowe rezultaty, pokazując jak znakomitymi są zawodnikami i tylko kwestią czasu jest jak zaczną wygrywać w swojej kategorii wiekowej.

Solidne przygotowanie do zawodów Kingi Onoszko (rocznik 2001) pozwoliło jej nie tylko zdobyć brązowy medal ale również poprawić rekordy życiowe w każdej dyscyplinie, w której startowała. Aleksandra Rogowicz, Mateusz Druć, Paweł Klejbuk, Damian Aniśko bardzo dobrze wypadli poprawiając rekordy życiowe i godnie reprezentowali nasze miasto w swoich kategoriach wiekowych.

Sokólscy trenerzy Konrad Stackiewicz i Rafał Firs pokazali bardzo wysoki  kunszt trenerski, świetne przygotowanie merytoryczne i dobry kontakt z młodzieżą. Dzięki sokólskiej myśli trenerskiej nasi pływacy mogli bez kompleksów podjąć rywalizację z jednymi z najlepszych zawodników w Polsce, Ukrainie i Rosji. Gratulujemy zawodnikom i trenerom, życząc dalszych sukcesów.

Szczegółowe wyniki oraz pozostałe informacje i zdjęcia na www.uksomega.pl.

Piotr Rećko

Skip to content