Turniej w międzynarodowej obsadzie

Na zakończenie ferii zimowych 2 i 3 lutego Sokólski Klub Tenisa Stołowego w Sokółce zorganizował Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki. Zawody odbyły się w miejscowej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza.

W pierwszym dniu w turnieju wystartowało 17 dziewcząt i 50 chłopców . W drugim dniu w kategorii open o zwycięstwo walczyło 79  osób. Rozegrano również kategorię gier podwójnych z udziałem 35 par.

Dodatkowo, oddzielnie  dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrano Turniej o Puchar Prezesa Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego. Przeznaczony był on wyłącznie dla zawodników z terenu miasta i gminy Sokółka.

Organizatorzy przyznali, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Uczestniczyli w nim reprezentanci 25 miejscowości – nie tylko z województwa podlaskiego. Warto podkreślić, że podczas turnieju we wszystkich kategoriach wystartowali zawodnicy z Litwy. Walka o czołowe lokaty rozgrywała się właśnie pomiędzy Litwinami i Polakami reprezentującymi pierwszoligowy poziom.

Zawodnicy Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego stoczyli zażarty bój z zawodnikami z Litwy o pierwsze miejsce w kategorii open gier podwójnych. Niestety, musieli uznać wyższość  gości z Litwy przegrywając 2:3.

– Cieszy nas, że do Sokółki przyjeżdżają tak dobrzy zawodnicy i że podczas zawodów jest tak duża frekwencja – przyznali organizatorzy turnieju.

DO POBRANIA: Wyniki zawodów

Anna Kurczewska


Zobacz również

Skip to content