Zawody na stoku

Medale, dyplomy i nagrody rzeczowe czekały na laureatów IV Zawodów Parafialnych w Narciarstwie Alpejskim pod Patronatem Burmistrza Sokółki, które odbyły się w sobotę 2 lutego w Kundzinie.

Do rywalizacji w trzech kategoriach zgłosiło się ponad 20 zawodników z różnych zakątków sokólskiej gminy.
– Przed zawodami przyszła spora odwilż. Na szczęście pogoda nie popsuła planów organizatorów – powiedział Adam Plichta, który zarządza stokiem w Kundzinie.
– Zwoziliśmy śnieg z całej okolicy, żeby odpowiednio zabezpieczyć miejsce zawodów – poinformował ks. Wiesław Wojteczko, Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Kundzinie.

Stok urządzono w sąsiedztwie kościoła. Było to ponad cztery lata temu.
– Od tamtej pory nasz obiekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych – przyznał Adam Plichta.

Uczestnikom zawodów kibicował Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.
– Sam nie zdecydowałem się na start, chociaż bardzo lubię jeździć na nartach. Dziś wolałem wystąpić w roli kibica. Chciałem dać szansę innym na wygraną – powiedział Burmistrz Stanisław Małachwiej.
Zawodnikom kibicował również Proboszcz Wiesław Wojteczko.
– Wystartowałem w pierwszej edycji zawodów i wygrałem. Od tamtej pory zachęcam innych do sportowej walki – wyjaśnił Ks. Wiesław Wojteczko.

Wśród narciarzy do lat 15 zwyciężył Kamil Kułak. Drugi był Mateusz Kułak, trzecia – Bogusława Romanowicz.
– Nie spodziewałem się wygranej. Startuję w tych zawodach po raz czwarty, ale na najwyższym podium stanąłem po raz pierwszy – powiedział Kamil Kułak.
W kategorii „narciarze powyżej 15 lat” triumfował Andrzej Kułak. Drugą lokatę zajął Łukasz Prokorym, a trzecią – Jerzy Mielniczek.
Wśród snowboardzistów najlepsza była Izabela Błażuk, która wyprzedziła Mariusza Breczko i Kornela Szadowskiego.
– Gratuluję wszystkim laureatom – dodał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

(UM) Fot. N. Małachwiej


Zobacz również

Skip to content