Wspaniały początek sezonu bilardowego

Konrad Piekarski zwycięzcą Grand Prix Polski w Krakowie

W dniach 25-27 stycznia Kraków gościł uczestników pierwszego w sezonie 2013, turnieju z cyklu Grand Prix Polski w bilardzie. Na starcie stanęło 135 bilardzistów ze Słowacji, Czech i Polski, w tym prawie cały „top” krajowy. Z pierwszej 16-ki rankingu sezonu 2012 nie zagrał jedynie Wojciech Szewczyk z Konsalnetu Warszawa. 

Zwycięzca I Edycji Grand Prix Polski - Konrad  Piekarski
Zwycięzca I Edycji Grand Prix Polski – Konrad Piekarski

W turnieju otwierającym sezon zagrali również należący do ścisłej krajowej czołówki zawodnicy „LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka”. Bracia Marek i Piotr Kudlikowie, Jacek Jarno oraz Konrad Piekarski. Ich start należy zaliczyć do bardzo udanych. Turniej wygrał w pięknym stylu Konrad Piekarski, który w finale nie dał szans Mieszkowi Fortuńskiemu z klubu DSB Zagłębie Baribal Lubin zwyciężając 6:1. Konrad w drodze po zwycięstwo  wygrywał bardzo pewnie.

W strefie pucharowej do domu odesłał kolejno: Radosława Misiewicza z Oleśnicy,  Słowaka Martina Pastulę oraz mistrza Polski w 8-bil Wojtka Sroczyńskiego. Jedyny mecz w którym do rozstrzygnięcia potrzebował 11 partii rozegrał z Danielem Maciołem (Nosan Galeria Echo Kielce). Ten pojedynek zakończył się wynikiem 6:5. W półfinale ponownie nie dał większych szans rywalowi z „Frame – Łodź”, Sebastianowi Batkowskiemu pokonując go 6:2, Batkowski zajął trzecie miejsce, trzeci był również  Mariusz Skoneczny z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. W najlepszej ósemce znaleźli się jeszcze wcześniej wspomniany Daniel Macioł i Hubert Kaczmarek z „Bilard Studio” Warszawa, Tomasz Kapłan z „Nosan Galeria Echo” Kielce) oraz reprezentant Czech – Adam Houdek. Bracia Kudlikowie zajeli miejsce 17, Jacek Jarno został sklasyfikowany na pozycji 65.

Mistrzostwa Krakowa w 8-bil oficjalnie rozpoczęły sezon sportowy 2013 i walkę o główną nagrodę. Czy ponownie będzie to samochód jeszcze nie wiadomo. Tą tajemnicę Organizator postanowił odkryć na kolejnych zawodach Grand Prix Polski, które w dniach 23-24 lutego rozegrane zostaną w Łodzi.
Na zdjęciu zwycięzca I Edycji Grand Prix Polski – Konrad  Piekarski.

Lech Piekarski, Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content