Świetne wyniki sokólskich pływaków

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Podlasia w Pływaniu. W rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba zawodników z Sokółki reprezentujących dwa kluby: UKS Batory i UKS OMEGA.

Dwie zawodniczki UKS OMEGA Anita Hajduk oraz Gabriela Czarnowicz zdobyły po dwa złote medale i tym samym zostały Mistrzyniami Podlasia. Anita wygrała na dystansie 50 i 100 metrów w stylu klasycznym, zdecydowanie dystansując rywalki. Gabrysia zwyciężała na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem grzbietowym. To duży sukces tych zawodniczek oraz ich trenera Konrada Stackiewicza.

Czterech zawodników z Sokółki zdobyło wicemistrzostwo: Hanna i Zuzanna Akimowicz (UKS Batory) obie na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, Krzysztof Dadura (UKS OMEGA) 50 metrów stylem dowolnym oraz dwukrotnie Konrad Rećko (UKS OMEGA) na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem motylkowym.

Trzecie miejsca zdobyli Hanna Rybińska oraz Krzysztof Dadura. Hania na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym a Krzysiek 50 metrów stylem motylkowym. Trzecie miejsce osiągnęli również Agnieszka Ancypo (UKS OMEGA) 100 metrów stylem grzbietowym, Kacper Gudalewski (UKS OMEGA) 50 metrów stylem klasycznym, dwukrotnie Damian Aniśko (UKS OMEGA) 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem dowolnym, Zuzanna Chancewicz 50 metrów stylem dowolnym.

Wyjątkowego pecha miał Paweł Pietrych dwukrotnie plasując się na najbardziej nielubianej przez sportowców czwartej pozycji. Pozostali zawodnicy osiągnęli wspaniałe rezultaty poprawiając rekordy życiowe.

Świetne wyniki zawodników z Sokółki to efekt dobrej pracy zespołu trenerów Konrada Stackiewicza, Rafała Firsa oraz Tomasza Mucusia.

Zapraszamy do zapoznania się rezultatami wszystkich zawodników oraz galerią zdjęć z Mistrzostw Podlasia w pływaniu na stronie www.uksomega.pl