Zaproszenie dla uczniów i przedszkolaków

Muzeum Ziemi Sokólskiej zaprasza grupy szkolne i przedszkolne do wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych w oparciu o zbiory tej placówki. Jednorazowo  może w nich uczestniczyć grupa licząca maksymalnie 25 osób.

Proponowane formy zajęć to:

„Po nitce do kłębka” – oferta zajęć edukacyjnych na temat lnu, wełny, tradycyjnej produkcji tkanin. W trakcie spotkania dzieci poznają historię obróbki lnu, będą miały okazję własnoręcznie popracować na takich urządzeniach jak międlica, kołowrotek czy krosno tkackie. Na zakończenie przewidziane są zajęcia praktyczne, podczas których dzieci wykonają fragment tkaniny na ramkach tkackich.

„Spotkanie z muzeum” – zajęcia na temat pracy muzeum. Dzieci dowiedzą się, czym jest muzeum, jak działa, co to jest eksponat, czym jest konserwacja. W ramach zajęć praktycznych zostanie wykonana karta inwentarzowa z opisem i rysunkiem wybranego eksponatu.

„Spotkanie z Sokólskim Orientem” – zajęcia poświęcone historii i kulturze Tatarów Polskich, zamieszkujących tereny Sokólszczyzny od ponad 330 lat. W ramach spotkania odbędą się zajęcia plastyczne.

„Z historią za pan brat” – opowieść o dziejach Sokółki i okolic.

Więcej informacji na temat powyższych zajęć można uzyskać pod numerem telefonu 85 711 24 35, wew. 26.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Na podstawie materiałów Muzeum Ziemi Sokólskiej


Zobacz również