Spotkanie z Michałem Androsiukiem

Biblioteka Publiczna w Sokółce oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś zaprasza na spotkanie literackie z MICHAŁEM ANDROSIUKIEM – dziennikarzem, publicystą, pisarzem tworzącym w języku białoruskim i polskim, dnia 12 grudnia (środa). Początek spotkania o godz. 17.00 w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Michał Androsiuk,  urodził się w 1959 r. w Hajnówce. Dziennikarz, publicysta, wybitny pisarz tworzący w języku białoruskim i polskim. Wychował się w Wojnówce, białoruskiej wsi leżącej w polskiej części Puszczy Białowieskiej, tysiąc metrów od granicy z Białorusią. Ukończył liceum ogólnokształcące w Hajnówce, pracował jako nauczyciel, kamieniarz. Obecnie pisarz. W języku białoruskim wydał nakładem Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża” trzy tomy opowiadań: “Miascowaja grawitacja” – Białystok 2004, “Bieły koń” – Białystok 2006, “Firma” – Białystok 2006.

W 2010 r. opublikował pierwszą książkę napisaną po polsku pt.: “Wagon drugiej klasy”, która została nominowana do nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za rok 2010. Wydana po polsku w 2011 roku powieść “Biały koń” uzyskała nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za rok 2011.

Wsparcie finansowe: “Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

(KB)


Zobacz również

Skip to content