Telewizor dla małych pacjentów

W poniedziałek  26 listopada na oddział dziecięcy szpitala w Sokółce trafił nowy telewizor. To prezent dla małych pacjentów. Zakup 32-calowego telewizora marki Samsung sfinansowano dzięki akcji, która polegała na zbiórce plastikowych korków.

– Prowadziliśmy tę zbiórkę od 2011 roku. Akcji patronowało Stowarzyszenie „Kładka” z siedzibą w sokólskim Zespole Szkół Integracyjnych. W sumie zgromadziliśmy 2,5 tony korków. Z ich sprzedaży otrzymaliśmy 2,5 tys. zł – poinformowała Joanna Szyłak (Raczkowska), wolontariuszka Stowarzyszenia „Kładka”.

Telewizor podarowany dla oddziału dziecięcego szpitala w Sokółce kosztował 1.300 zł. Pieniądze ze sprzedaży korków pozwoliły również sfinansować remont świetlicy i gabinetu lekarskiego na wspomnianym oddziale.


– Materiały niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych kupiliśmy również dzięki środkom zgromadzonym podczas zbiórki publicznej, jaką „Kładka” zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem „Barka” (jego siedziba mieści się w Gimnazjum nr 1 w Sokółce – przyp. red.). Zbiórka odbyła się w trakcie tegorocznego Święta Kurczaka i imprezy plenerowej „Pożegnanie Lata” – powiedziała Joanna Szyłak.

Pani Joanna przez prawie dwa lata była pacjentką oddziału dziecięcego w Sokółce. Kiedy wróciła do zdrowia, postanowiła zrobić coś dla tego miejsca. Tak narodził się pomysł organizowania różnych zbiórek.
– W najbliższej przyszłości chciałabym zgromadzić środki na wyremontowanie wszystkich sal chorych na oddziale dziecięcym, a także korytarza i dyżurki – wyliczyła sokółczanka.

W piątek 30 listopada Joanna Szyłak na sesji Rady Powiatu otrzyma podziękowanie od Starosty Sokólskiego za swoją działalność na rzecz miejscowego szpitala.

(UM) Fot.: J. Szyłak


Zobacz również