Termomodernizacji ciąg dalszy

Zakończyła się wymiana centralnego ogrzewania w dwóch placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest sokólska gmina. Ta inwestycja to część prac przewidzianych w ramach projektu „Termomodernizacja budynków szkolnych w Sokółce: Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym 2, Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Szkolnej 2 oraz Gimnazjum nr 1 przy ul. Mickiewicza 2A”.

Zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania w Gimnazjum nr 1 oraz Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce.

– W Gimnazjum zamontowano 282 sztuki zaworów grzejnikowych z głowicami termostatycznymi i 71 odpowietrzników automatycznych na pionach. Dokonano również płukania instalacji grzejników żeliwnych. Jeżeli chodzi o Zespół Szkół Integracyjnych to w przypadku tej placówki wymieniono stare grzejniki żeliwne na stalowe płytowe z zaworami i głowicami termostatycznymi w ilości 96 sztuk – poinformował Grzegorz Kucharewicz, specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Powyższe prace wykonał Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnych Mirosław Smolski z Łap. Wymiana centralnego ogrzewania w Gimnazjum nr 1 kosztowała 140.149 zł, natomiast w Zespole Szkół Integracyjnych – 98.577 zł.

Obecnie w ramach wspomnianego projektu trwa ocieplanie ścian, stropodachu, wymiana okien i roboty elektryczne w budynku Zespołu Szkół Integracyjnych. Inwestycję prowadzi Państwowy Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o. w Augustowie. Wartość tych prac to 335.608 zł. Nowa elewacja ZSI będzie gotowa do 20 maja 2013 roku.

Koszt projektu „Termomodernizacja budynków szkolnych w Sokółce…” zamyka się w kwocie 3.885.420 zł. Inwestycja jest finansowana z trzech źródeł: 30 proc. to dotacja bezzwrotna oraz pożyczka 60 proc. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu „System Zielonych Inwestycji GIS” i 10 proc.  – wkład własny gminy Sokółka.

Przypomnijmy, że termomodernizacja budynków szkolnych trwa od 2010 roku. Zakres prac obejmuje: ocieplenie przegród zewnętrznych (ścian, stropodachów, dachów), wymianę okien (w sumie 684 sztuki), wymianę drzwi (łącznie 14 sztuk) oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania.

Nowe elewacje mają już: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content