Pielgrzymi przyjadą do Sokółki

W niedzielę 30 września w Sokółce odbędą się uroczystości związane z pierwszą rocznicą przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

W Sokółce spodziewane są setki pielgrzymów. Służby porządkowe przewidują, że może ich być więcej niż podczas ubiegłorocznej uroczystości, która miała miejsce 2 października. Wtedy po raz pierwszy Cudowna Hostia została wystawiona na widok publiczny.

Główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę o godz. 12 na placu przed kościołem pw. św. Antoniego Padewskiego. Już w sobotę 29 września od godz. 18 zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Mickiewicza – od ul. Grodzieńskiej do Wróblewskiego. Zakaz poruszania się wszelkich pojazdów na tym odcinku ma obowiązywać przez całą niedzielę (do godz. 24).

Dla pielgrzymów, którzy przyjadą do Sokółki autokarami, zostaną przygotowane trzy parkingi – na ul. Kolejowej, ul. Targowej (teren poniedziałkowego rynku) oraz przed stadionem na ul. Grodzieńskiej.

Przypomnijmy: jesienią 2008 roku w sokólskim kościele pw. św. Antoniego Padewskiego doszło do Cudu Eucharystycznego. Upuszczona na posadzkę świątyni konsekrowana hostia przemieniła się we fragment mięśnia sercowego człowieka w stanie agonalnym. Sprawa sokólskiego cudu była badana przez komisję ekspertów powołanych przez Metropolitę Białostockiego. Aktualnie dokumentacja opisująca te niezwykłe wydarzenie znajduje się w Watykanie. Od października 2011 roku przemienioną hostię można oglądać w bocznej kaplicy sokólskiej świątyni.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content