Taneczny turniej w Sokółce

Wywodzi się z tańców salonowych i zabaw ludowych. Taniec towarzyski jako forma rozrywki uprawiany jest od początku XX wieku. W niedzielę 23 września Sokółka gościła uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza.

Na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół zaprezentowało się 106 par w różnych kategoriach wiekowych.

– Identyczny turniej organizowaliśmy już rok temu. Wtedy przyjechało do nas znacznie mniej uczestników. Tegoroczna impreza stoi na bardzo wysokim poziomie – powiedział Mirosław Bielawski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, który był głównym organizatorem turnieju.

Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności taneczne przez całą niedzielę. Pod wieczór odbyła się uroczysta gala.

– To piękne widowisko. Cieszę się, że możemy je oglądać właśnie w Sokółce – przyznał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej. Gospodarz miasta wręczył puchary najlepszym parom.

Uczestnicy turnieju zaprezentowali się w tańcach standardowych (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykańskich (samba, cha – cha, rumba, paso doble, jive).

Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego organizowane są przez członków Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Wszystkie kategorie ocenia się oddzielnie. Uczestnicy oddzielnie tańczą tańce latynoamerykańskie i standardowe. Zawodników obowiązuje też inny ubiór przy każdej z tych kategorii.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content