Był rajd. Były emocje.

– Wszyscy mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w Sokółce – przyznał Ignacy Lenkiewicz, komandor rajdu Eco Challenge. Uczestnicy imprezy gościli w naszym mieście 14 i 15 września.

Na udział w rajdzie zdecydowało się 48 załóg z różnych zakątków Polski. Swoich reprezentantów miała również Sokółka – byli to członkowie Stowarzyszenia Klub 4×4 Sokółka.

Zawodnicy musieli pokonać trasę liczącą 80 kilometrów. Na wykonanie tego zadania mieli 24 godziny. Start i meta znajdowała się przy ul. Łąkowej w Sokółce.

– Wszystkie załogi szczęśliwie zakończyły rajd. Dla czterech ekip udało się zgromadzić komplet punktów. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. W kategorii quady Karol Lenkiewicz zajął pierwsze, a Klaudia Jurczenia – drugie miejsce. Oboje  reprezentują Klub 4×4 Sokółka – poinformował Ignacy Lenkiewicz, który również należy do wspomnianego klubu.

W kategorii samochody z wyciągarką mechaniczną triumfowała załoga Marcin Owczarek i Krzysztof Pawlak z Warszawy. Wśród samochodów z wyciągarką elektryczną najlepsi okazali się Marek Bąkowski i Przemek Jurewicz z Garwolina. W klasie turystyk zwyciężyli Adam Stolarczyk i Krzysztof Damaziak z Warszawy.

Puchary dla zwycięzców ufundował Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content