Szkoła ma nową elewację

Dobiegł końca remont elewacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Inwestycja trwała od 2010 roku i była prowadzona w trzech etapach.

– Prace zostały wykonane zgodnie z umową i harmonogramem – poinformował Grzegorz Kucharewicz, specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa sokólskiego Urzędu Miejskiego.

Zadanie „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce” polegało na ociepleniu budynku, remoncie instalacji odgromowej oraz urządzeń elektrycznych montowanych na elewacji. Pierwszy etap inwestycji został wykonany w 2010 roku. Wymieniono wówczas stolarkę okienną i drzwiową oraz rozebrano komin. Koszt tych prac zamknął się w kwocie 328.832 zł.

Odbiór techniczny prac przewidzianych w drugim etapie (modernizacja instalacji centralnego ogrzewania – nastąpił w sierpniu 2011 roku. Ta część prac kosztowała 161.602 zł.

Za trzeci i zarazem ostatni etap inwestycji Gmina Sokółka zapłaciła 878.065 zł. Prace zakończyły się 21 czerwca 2012 roku. Wykonawcą tego etapu było konsorcjum PBO Bud – Max Jarosław Barankiewicz z Grajewa oraz Megawat J. Górniak i Wspólnicy Sp. j. z Grajewa..

Budynek, w którym mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce został oddany do użytku 16 sierpnia 1968 roku. W 2008 roku placówka świętowała 40-lecie.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content